Pieta k připomenutí dr. Milady Horákové a umučených kněží

 27.06.2023 | Každý rok si připomínáme justiční vraždu významné české političky dr. Milady Horákové a připojujeme také vzpomínku na kněze a řeholníky umučené během obou totalit 20. století. Letos se piety účastnila neteř M. Horákové, paní Milena Bartosiewicz.

Klub dr. Milady Horákové tradičně již řadu let připravuje  ve spolupráci s vyšehradskou kapitulou vzpomínkovou akci věnovanou připomenutí významné české političce dr. Miladě Horákové. Pietní akt probíhá vždy v předvečer výročí její popravy 26. června Letošní akce se zúčastnila také paní Milena Bartosiewicz, neteř dr. Horákové.

Pieta započala v prostorách baziliky sv. Petra a Pavla na Vyšehradě za účasti představitelů prezidentské kanceláře, senátu, ministerstva kultury, zástupce Hlavního města Prahy, starosty městské části Praha 4 a řady dalších institucí např. Univerzity Karlovy.

Během piety v bazilice promluvili historici a další vzácní hosté, mimo jiné např. senátor Pavel Fischer. Po té se hosté odebrali na hřbitov, kde položili věnce na symbolický hrob dr. Milady Horákové. Následně se hosté přesunuli k památníků kněží, řeholníků a řeholnic umučených během totalitních režimů dvacátého století. Po krátké modlitbě byly položeny věnce také zde.

Foto: Václav Hron

gallery