Benefiční koncert 19.6.2024 od 16:00 - AKTUALIZOVÁNO

 17.06.2024 | 19. 6. 2024 proběhne hudební den na Vyšehradě. Zveme na koncert do baziliky sv. Petra a Pavla v 16:00. Vystoupí Jana Cecile Mimrová (varhany) a Ludmila Pavlová (housle). Program završí koncert symfonického orchestru FOK pod širým nebem.

Ve středu 19. června bude Vyšehrad patřit hudbě. Národní kulturní památka Vyšehrad a Symfonický orchestr hl. města Prahy FOK připravili jedinečný koncert pod širým nebem, který i s předporgramem bude volně přístupný. Začátek je naplánován na 18:00.

Bedřich Smetana svůj geniální cyklus básní Má vlast zahájil právě na Vyšehradě. A není vhodnější čas pro to, aby poprvé ve svých dějinách FOK „přeletěl“ na hudebních křídlech z Obecního domu do Vyšehradských sadů, než když Smetana slaví 200 let a Pražští symfonikové se blíží k 90. narozeninám. V rámci doprovodného programu se v bazilice sv. Petra a Pavla bude konat benefiční koncert, na kterém zazní skladby především Antonína Dvořáka. Spolupořadatelem je Národní kulturní památka Vyšehrad. Dobrovolné vstupné bude věnováno na opravu střechy baziliky.

Další informace: Má vlast